Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Redermalizasyon ile Cilt Gençleştirme

YÜZ TEDAVİLERİ


Redermalizasyon ile Cilt Gençleştirme

edermalizasyon, ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde, ince kırışıkların açılmasında, sivilce izlerinin giderilmesinde, yaşlanmaya bağlı oluşan vücut bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalarda kullanılır.

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte sarkmalar, kırışıklıklar oluşmaya başlar. Redermalizasyon, cildin yeniden yapılandırılması anlamına gelir. Cildin dermis denilen derin tabakasının yenilenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Tedaviden sonra uygulama yapılan bölge daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüme kavuşur.

Redermalizasyon ile Cilt Gençleştirme

Redermalizasyon uygulamaları özellikle cildin hyaluronik asit dengesini sağlamak için yapılan uygulamalar olarak gösterilmektedir. İçerisinde özellikle hyaluronik asit ve başka destek maddeleri birleştirilerek redermalizasyon içerikli ilaçlar elde edilmektedir. Kişilerin yaptırdıkları nem aşıları ya da bazı mezoterapi uygulamaları da redermalizasyon olarak görülmektedir. Oluşturulan ilaçlar bir enjektör ile deri altına verilmektedir. Bu enjekte etme işlemi işinde uzman kişiler ya da bir doktor tarafından yapılmalıdır. Enjekte işlemi sırasında kullanılan lokal anestezi kremleri hastaların acı hissetmelerini engellemektedir. Bu sebepten ötürü hastaların tedirginlik yaşamalarına gerek yoktur.

Redermalizasyon uygulamaları vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Yüz, boyun, eller, dekolte ve göz çevresi redermalizasyon uygulamalarının en çok tercih edildiği bölgelerin başında gelmektedir. Bu bölgelerin derileri ince olduğu için zamana karşı en çok yıpranan bölgelerin başında gelmektedir. Redermalizasyon uygulamalarının sonrasında cilde bir parlaklık kazandırılmaktadır. Ayrıca kırışıklıkların ve cilt lekelerinin de uygulanan işlemlerle birlikte azaldığı bilinmektedir.

Redermalizasyon işlemi 2 hafta ara ile en az 3 seans uygulanır. Gerek duyulursa, hastanın yaşına ve iyileşme hızına bağlı olarak tek seanslarda uygulanabilir. İşlemden sonra kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Bu uygulamalardan en yüksek faydanın alınması uygulamaların tekrar edilmesine bağlıdır. Redermalizasyon içerikli uygulamalar en az senede bir kez tekrar yaptırılmalıdır. Bireylerin yaptıkları cilt bakımları da redermalizasyon uygulamalarından alınan verimi büyük ölçüde etkileyip uygulamaların ömürlerini uzatmaktadır.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.