Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Boyun Gençleştirme

YÜZ TEDAVİLERİ


Boyun Gençleştirme

Boyun gençleştirmede söz konusu sorunu tedavi etmenin en kolay yolu enjeksiyon tedavisinden geçiyor.

Boyun ve dekolte gençleştirmede mezoterapiler, PRP uygulamaları, dolgu ve botulinum enjeksiyonları gibi birden fazla enjeksiyon yöntemleri mevcut.
Ciltteki bazı bölgeler daha erken deforme olarak yaşlılığı iyice ortaya çıkartıyor. Özellikle boyun bölgesi, göz kapağından sonra en ince deriye sahip bölge olması nedeniyle daha erken deforme oluyor. Buna karşın aynı oranda da ihmal edilen bölge yine boyun.

Boyun Gençleştirme

Boyunda yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan deformitelerde farklı mekanizmalar etkilidir. Yıllarla birlikte belirginleşen ve boyun bölgesine yaşlı bir görünüm veren dikey bantları ele alalım. Bunlar çene altından başlayıp boynun iki yanında yer alan mimik kaslarıdır. Yaş aldıkça iyice belirgin bir hal alırlar. Aynı yaşlanmayla kaşların çatılması gibi bu dikey kaslarda da kasılmalar oluşur ve sadece konuşurken ortaya çıktıkları için de genelde farkına varılmazlar. Ancak bu kaslarda oluşan kasılma bütün alt yüzü aşağı çektiği için hem yüze daha somurtkan bir ifade yerleşir hem de boynun estetik görünümünü bozar.

Mezoterapi: Boyun ve dekolte bölgesine yapılan mezoterapi, cildin kırışıklıklarının azaltılması, nem kazandırma ve lifting (yüz ve boyun kaldırma) amacıyla uygulanır. Mezoterapi, içeriğinde hyalüronik asit, vitamin ve proteinler barındırıyor. İnce iğne ile deri içine verilerek uygulanan mezoterapinin, haftada 1 kez ortalama 6 seans yapılması önerilir.

PRP Uygulaması: PRP uygulaması, kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın problemli alana enjeksiyonu ile yapılıyor. Yüz, boyun ve saç bölgelerine uygulanan PRP yöntemi, fraksiyonel lazer veya dermapen ile birlikte konbinlenebilir. Uygulamanın genellikle ayda bir olmak üzere 3-4 seans yapılması yeterli görülmektedir.

Dolgu Uygulaması: Yüzde ve boyunda yatay derin çizgilerin altına yapılan hyalüronik asit molekülü olan dolgu uygulaması ile uygulama yapılan bölgede dolgunluk sağlanıyor, cilt nemleniyor, sıkılaşıyor.

Botulinum: Acısız ve basit bir yöntem olan botulinum ile boyun yatay çizgilerine 2 cm ara ile enjeksiyonlar yapılarak kırışıklıklar azaltılabiliyor. Uygulama, 10 dakika yapılabiliyor. Aynı işlemin 4-6 ayda bir tekrarlanması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.