Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

El Üstü Dolgusu Tedavisi

DOLGU TEDAVİLERİ


El Üstü Dolgusu Tedavisi

Ellerimiz yaşımızı en çok ele veren bölgelerin başında gelir. Zamanla el sırtındaki cilt altı dokusu azalır, cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler başlar.

Ellerdeki medikal estetik tedavilerinde amaç, el sırtında azalmış olan cilt altı dokusunu yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildi desteklemek, nem kazandırmak ve ciltteki lekeleri tedavi etmektir.

Cilt altını dolgunlaştırmak için el sırtına yağ ve kök hücre enjeksiyonları, dolgu uygulamaları yapılabilir. Cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek amacı ile saf hyaluronik asit ve PRP uygulamaları da fayda sağlar.

El Üstü Dolgusu Tedavisi

El üstü dolgusunu belirli bir yaşın üzerindeki kişiler ile ellerinde kırışıklık ve esneklik, nem, hacim kaybı şikayeti olanlar tercih edebilir. Özellikle belirli bir yaşın üstünde, ellerdeki cilt altı yağ dokusu ve destek dokusu erimektedir. Bu durumda el sırtındaki damarlar daha görünür hale gelir. Eğer kişinin elinde bu belirtiler göze çarpacak şekilde beliriyorsa el sırtına dolgu tedavisi uygulanabilir.

El üstünde dolgunun verileceği alanlar tespit edilir. Gerekirse lokal anestezik krem sürülür, 15-20 dakika beklenir. Sonrasında ise kanül yardımı ile tek bir noktadan girilir ve el sırtında belirlenen yerlere dolgu enjekte edilir. Kanül ile yaptığımız el sırtı dolgu uygulamalarında, uygulamadan sonra hafif kızarıklık ve ödem olabilir, ancak hastanın günlük aktivitesi etkilenmez.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.