Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Karbon Peeling Tedavisi

PEELING TEDAVİLERİ


Karbon Peeling Tedavisi

Karbon peeling tedavisi, lazerlerle karbon losyonun birlikte kullanımı ile yapılan bir cilt tedavisidir.

Karbon peeling tedavisi, her mevsimde ve koyu, hassas ciltlerde dahi yapılabilecek bir tedavi yöntemidir.

Karbon peeling tedavisinde ilk adım, cilt yüzeyinin karbon kremle örtülmesidir. Karbon kremi, gereken enerjinin, yüzeysel deride yoğunlaşmasını sağlar. Lazerin özelliğine göre hazırlanmış bu karbon krem, ani bir ısınmayla yüzeysel tabakayı karbonla birlikte buharlaştırarak kaldırmaya yardımcı olur. Bu bölgedeki tedavi kimyasal peeling tedavisi ile elde edilen etkiye benzer olarak yüzeysel bir cilt soyma tedavisidir. Bununla beraber, lazerin hücre yenilenmesini sağlayan foto aktivasyon etkisi de gerçekleşir. Bu, ciltte kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlayarak elastikiyetinin gelişimine katkı sağlar. Tedavi 15 dakika gibi bir sürede tamamlanır ve günlük yaşantıyı etkileyecek bir durum oluşturmaz.

Karbon Peeling Tedavisi

Özellikle akne ve geniş gözeneklerin tedavisinde kullanılan özel mod da ise, uygulanan karbon solüsyonu mikrosaniyelik atımlarla gözeneklerin içine yerleştirilir ve bu noktalar hedef haline getirilir.

Karbon peeling tedavisi sonrasında ciltte pürüzsüzlük, lekelerin açılması, gözeneklerin sıkılaşması gözlenir. Daha sonra ise; lekelerin açılmaya devam etmesi, kollajen üretimindeki artışa bağlı olarak ciltte sıkılaşma, toparlanma gibi iyileşmeler görülebilir.

Karbon Peeling Tedavisi:

  • Akne tedavisi
  • Çil, güneş lekeleri tedavisi
  • Geniş gözeneklerin tedavisi
  • Cilt sebum dengesinin sağlanması
  • Anti-aging tedavilerinde kullanılır.

Tedavi cilt durumuna göre değişmekle birlikte; 2 hafta ara ile 6-10 seans arasında değişmektedir. Tedavi sonrasında hasta sosyal hayatına devam edebilir. Tedavi sırasında ciltte hafif bir karıncalanma hissi olacaktır.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.