Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Masseter (Botulinum Toksin) Tedavisi

YÜZ TEDAVİLERİ


Masseter (Botulinum Toksin) Tedavisi

Masseter kasının kuvvetli kullanımına bağlı zamanla yüzün alt kısmında geniş veya kare yüz ovaline dönüşen görünüm oluşur. Aynı zamanda kasın kuvvetli kullanımı ile bazı hastalarda diş sıkma problemleri görülebilir.

Bu sebeple Masseter (botulinum toksin) tedavisi sadece çene yapısının görünümünü düzeltmek için değil aynı zamanda diş sıkma problemlerinin tedavisinde de, masseter kasının kullanımı azaltılarak hastaya tedavi sağlar.

Masseter (Botulinum Toksin) Tedavisi

Massetter (botulinum toksin) tedavisi ile büyük masseter kasına bağlı, yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavisi hedef alınır. Dişlerini sıkan, gıcırdatan ve buna bağlı olarak çenesinde ağrı ve baş ağrısı yaşayan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır.

Masseter (botulinum toksin) tedavisi öncesi, muayene esnasında hastanın ihtiyacı belirlenir ve buna bağlı olarak yapılacak tedavinin botulinum toksin doz oranı saptanır. Gerekirse tedavi bölgesine lokal anestezik krem uygulanmaktadır.

 

Massetter (botulinum toksin) tedavisinin etkisi ne kadardır?

Massetter (botulinum toksin) tedavisinin botulinum toksin etkisine bağlı kullanım süresi 4 aydır. Bazı durumlarda hastanın tedavi seansının 2 ayda bir tekrarlanması gerekir. Sonrasında tedavi seansı 4 ay da bir tekrarlanabilir.

Masseter (botulinum toksin) tedavisinin süresi ortalama 15 dk. sürmektedir. İşlem sonrası ciltte hafif kızarıklık oluşabilir.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.