Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Dermapen ile Cilt Tedavileri

YÜZ TEDAVİLERİ


Dermapen ile Cilt Tedavileri

Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilen bir yöntemdir.
Dermapen tedavisi, cilt gençleştirme dışında akne ve su çiçeği izlerinin, çatlakların ve cerrahi sonrası izlerinin belirginliğini azaltır. Ayrıca, cildin üst tabakasına zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir.

Dermapen, yüz, el, akne, leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan bölgelere uygulanır. Yöntem tüm deri tipleri için uygundur ayrıca boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Dermapen ile Cilt Tedavileri

Dermapenin Avantajları;

  • İnce çizgilerin azalması
  • Derinin sıkışması ve gerilmesi
  • Akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olması
  • Çatlak ve deri gevşemelerinin giderilmesi
  • Çok hızlı iyileşme süreci
  • Lazerle soyulmuş cilt de uygulanabilme güvenilirliği
  • Her cilt tipinde ve her bölgede uygulanabilmesi
  • Kolajen dokunun gelişmesini sağlar.

Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenir. Yaklaşık 30-40 dakika süren işlem ile cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanır ve kan dolaşımı artırılır.

Genelde sıradan bir dermapen tedavisi 3-6 seansta tamamlanır, seanslar arasında en az 1 ay zaman bırakılır ve aslında genellikle 2-4 seansta kırışıklık tedavilerinde istenen sonuç elde edilir.

Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur. Mezoterapi ve PRP uygulamaları ile birlikte tedavi başarısı daha da artar.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.