Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

PRP

YÜZ TEDAVİLERİ


PRP

PRP, estetik amaçla; yüzde ince ve derin kırışıklıkların olduğu bölgelerde, izlerde, çatlaklarda, cilt tonunu sıkılaştırmada, dekolte, kol, el yaşlanma izlerini azaltmada kullanılabilen bir yöntemdir.

Kendi kanınızla, cilt kalitesini artırmak ve daha pek çok problemde çözüm amaçlı olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir.

PRP

Damarlarımızda dolaşan kan vücut ağırlığımızın 1/3’ünü oluşturur. Kanın hücresel elemanları dışında kalan sıvı kısmına “plazma” denir ve plazma, aminoasitler, karbonhidratlar, elementler gibi önemli maddelerin dokulara taşınmasını sağlar. Kandaki önemli hücrelerden biri trombosittir (platelet). Tromboistlerin temel görevi; damar bütünlüğü bozulduğunda kanamayı durdurmak ve iyileşmeyi başlatmaktır. Trombositler içinde pek çok büyüme faktörleri ve sitonikler içerir. Trombositler bu özellikleri nedeniyle yaraların iyileşmesini sağlar.

PRP yönteminde hastanın kendisinden alınan bir miktar kan özel bir işlemden geçirilerek yine hastanın kendisine hasarlı bölgelerine enjekte edilir. Özel bir cihazda ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içerisinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Kana uygulanan işlem ile elde edilen plazmadaki trombosit yoğunluğu 2 - 8 kat arttırılarak hasarlı olan dokuların iyileşmesi sağlanır.

PRP, dolgu veya mezoterapi gibi yollarla deriye uygulanır. Uygulamanın hemen sonrasında cilt parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.

PRP estetik amaçla tek başına kullanıldığı gibi, eş zamanlı olarak karbonpeeling, mezolifting, somon DNA enjeksiyonu, fraksiyonel karbondioksit lazer, hyaluronik asit enjeksiyonları ile beraber iyileşmeyi desteklemek ve daha iyi sonuç almak için de kullanılabilir.

PRP, iki hafta arayla 3-4 seans olarak uygulanır. 10-12 ayda bir tekrarlanabilir. Uygulama seansları ortalama 30 dakika kadar sürer.

PRP ile elde edilen bütün bu içerik tamamen hastanın kendisine ait olduğu için, bir yan etki görülmez. Yabancı bir madde kullanılmadan kişinin kendi kanından olduğu için alerji ve diğer reaksiyonların görülme olasılığı yoktur. Sadece uygulama bölgesinde enjeksiyona bağlı hafif bir ağrı ve morluk olabilir.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.