Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU (Fokuslu Ultrason)

YÜZ TEDAVİLERİ


Ameliyatsız Yüz Germe HIFU (Fokuslu Ultrason)

Ameliyatsız yüz germe HIFU (Fokuslu Ultrason); Kaz ayakları, çene sarkmaları, göz kapağı sarkması, gıdı sarkması, yanaklardaki sarkmalar, kısacası yüzümüzde zamanla meydana gelen tüm sarkmalara ve kırışıklıklara uygulanır.

Fokuslu Ultrason (HIFU) tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız cilt toparlama yöntemidir. Fokuslu ultrason, odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar.

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU (Fokuslu Ultrason)

30 - 45 dakikalık tek seansta sonuç alınan yüz germe işlemi, bebeklerin anne karnındaki gelişimini izlemek amacıyla kullanılan ultrason sisteminin taşıyıcı dokularına odaklanarak cildi yukarı doğru germe işlemidir. Ultrason dalgaları ile daha fazla kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Fokuslu ultrason cihazları cildin 3-4,5 mm altında etkili olur. Bu yüzde ciltte en alt dokulara kadar etkili olarak diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlar. Ameliyat olmak istemeyenler Fokuslu Ultrason (HIFU) tercih edebilirler.

Fokuslu Ultrason (HIFU) ile yüz germe işlemi, yüz ve çevresinde sarkmalar meydana gelen herkese yapılabilir. Ortalama 40-65 yaşlarında ciltte kolajen etkisi kendisini kaybetmeye başlar ve ciltte sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Bu yaşlardan sonra yapılan işlemlerde gevşemeler fazlasıyla belirgin olduğu için 40-65 yaş grubunda daha belirgin sonuçlar alınır.

 

Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz germe işlemi hangi bölgelere yapılabilir?

Ultrason ile yüz germe işlemi, uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Yalnızca göz çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 20 dakika olup, tüm yüz ve boyun çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 45 dakikayı bulur. Fokuslu ultrason ile ciltte istenilen sıkılaşmaya ve gerilmeye tek seans ile ulaşmak mümkündür.

Fokuslu Ultrason (HIFU) ile ameliyatsız yüz germe işlemi tek seanslık bir uygulama olduğu için, hemen etki etmeye başlar. Yüz germe işlemi uygulandıktan hemen sonra rejenerasyon süreci hemen başlar ve ilk andan itibaren hafif gerilme etkileri görülür. İşlemin uygulanmasından sonraki her geçirilen gün gerilme ve sıkılaşma işlemi daha iyi bir şekilde gözlemlenmeye başlanır.

Ameliyatsız yüz germe işleminden sonrasında geçen 1 hafta sonunda cilt daha da iyi hissedilir. 1 ay sonrasında ciltte gerilme etkileri gözle görülür şekilde fark edilmeye, 3 ay sonrasında ise istenilen sonuçlar tam anlamıyla görülmeye başlanır. Cilt tipine göre tam sonuç alınma süresi ortalama 6 ay diyebiliriz. Etkisini yaklaşık 2 yıla kadar sürdürüyor.

 

Fokuslu Ultrason (HIFU) ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında neler yapılmalıdır?

Fokuslu Ultrason (HIFU) ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında ciltte hafif pembelikler olabilir. Yalnız bu korkulacak veya ciltte iz bırakacak bir pembelik değildir. İşlem sonrasında cilde sakinleştirici krem uygulanır.

  • İşlemden sonra güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılması gerekir.
  • Sıcak duş, hamam sauna tarzında sıcak uygulama alanlarından uzak kalınmalıdır.
  • İyileşme süreci boyunca ciltte hassasiyet olabilir.
  • Ödemin artmaması adına birkaç gün başı yukarıda tutarak uyunması gerekir.

Fokuslu Ultrason (HIFU) tedavisi yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma yapmaz. Bu yüzden uygulamadan hemen sonra hasta iş ve sosyal hayatına dönebilir. İşlem sonrası makyaj yapmakta sakınca yoktur.

Fokuslu Ultrason (HIFU) ile yüz germe işlemi sırasında hissedilen durum kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hastalar hissettikleri acıyı anlık iğne batması ve ya ciltte meydana gelen elektriklenme olarak tanımlarlar. Hastaların tercihine bağlı olarak işlem sırasında bölgesel anestezi uygulaması ile ağrı ve acı hissini tamamen engellemek mümkündür.

Fokuslu Ultrason (HIFU) ameliyatsız yüz germe işlemi, işlem sırasında cildin yüzeyinde, gözle görülür bir herhangi bir etki oluşturmadığı için istenildiği her zaman uygulanır. Diğer tüm estetik işlemlerden farklı olarak yaz aylarında da büyük rahatlıkla uygulanabilir.

Fokuslu Ultrason (HIFU) sonrası dolgu ve botoks yapmak işlemin etkilerinin daha güzel ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle elmacık kemiklere dolgu takviyesi ve Fokuslu Ultrason (HIFU) çene hattında yarattığı düzelmeyle birlikte yüzde sağlıklı ve genç bir görünüm ortaya çıkar.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.