Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Jawline Dolgusu Tedavisi

DOLGU TEDAVİLERİ


Jawline Dolgusu Tedavisi

awline dolgu, çene hattı dolgusu olarak da tabir edilir ve çene kontürünü belirginleştirir. Uygulama ile çene öne alınır, çene ile yüz arasındaki uyumsuzluk veya daha kilolu gösteren belirginliğini kaybetmiş çene hatları ortaya çıkarılır.

Jawline dolgu, çene ucundan kulak önlerine kadar uzanan her iki mandibular kemik hattı boyunca yapılan dolgu uygulamasıdır. Çene köşesinden çene ucuna kadar olan yüzün her iki tarafındaki hattın belirginleştirilmesi işlemidir. Aynı anda çene dolgu ihtiyacı da varsa beraberinde yapılması uygundur.

Jawline Dolgusu Tedavisi

Çene hattı dolgusu da yüzün “V” şeklindeki görünümünü korumak, çene ucu dolgusuyla da yüz, boyun ve gıdı arasındaki orantısını dengelemek için uygulanır.

Dolgu, derinin altına ve kemik üstüne enjekte edilir ve o bölgenin dolgunlaşıp yükselmesini sağlar. Burun ucundan dudaklara ve çene ucuna uzanan çizgideki altın orana uyumlu hale gelir. Ayrıca jawline dediğimiz çene hattının belirginleşmesi ile gıdı görünümü de azalır ve daha net ve keskin yüz hatları elde edilir. Yüz boyun arasında bozulmuş sınır belirginleştirilir.

Çene dolgusu uygulamasında anestezi yapılmaz ama uygulamayı alan kişilere gerekirse lokal anestezi uygulanır. Küçük ve ince uçlu iğneler ve sivri uçlu olmayan ve damarı zedelemeyen kanüller yardımıyla dolgu malzemesi derinin altına ve kemik üstü bölgeye enjekte edilir. İşlem, 15 ila 30 dakika sürmektedir.

Çene ucu ve çene hattı dolgusu, o bölgedeki dokuya uyum sağlaması ve hatları belirginleştirmesi için daha kalın ve yoğun aynı zamanda lifting etkisi yüksek dolgularla yapılır. Dolgunun kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 9-18 ay arasında değişmektedir. Uygulamanın ardından bir süre çene bölgesinde hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Yaklaşık 2 hafta sonunda dolgu dokuyla bütünleşir.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.