Op. Dr. Ömer Buhşem | Estetik, Plastik ve rekonstrüktif Cerrahi

Alın Dolgusu Tedavisi

DOLGU TEDAVİLERİ


Alın Dolgusu Tedavisi

Alın bölgesindeki kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir dolgu enjeksiyon yöntemidir.

Alın bölgesindeki çizgilerin içerisine hyalüronik asitli dolgular yapılarak uygulama gerçekleştirilir.
Alında görülen en yaygın şekil bozuklukları mimik ve yaşlanmaya bağlı çöküklükler ve kırışıklıklardır. Kimi zaman kazaya bağlı çöküntüler görülebilir. Kimi zamanda yapısal olarak alın çökük veya geride olabilir. Dolgu uygulaması yüzde oluşmuş hacim kayıplarında ve derin kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

Alın Dolgusu Tedavisi

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır.

Uygulama süresi hyalüronik asit ile yapılan dolgularda 15 ila 30 dk. arasında değişir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir.

Uygulamadan sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Alın dolgusu kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 7-15 gün içerisinde yüze oturur. Genelde dolgu işlemi yapıldıktan 1/2 hafta sonra kontrol yapılabilir.

Alın dolgusunun kalıcılık süresi cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Hyalüronik asit ile yapılan dolgunun kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9 ila 18 ay arasında değişmektedir.


İletişim Bilgileri

Adres

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı
(Tuna Caddesi girişi)
Anı Sitesi A Blok Kat 5 Daire 10
Nilüfer BURSA

Bir "TIK" Yakındayız

Doktor Takvimi

Ömer Buhşem - DoktorTakvimi.com

Please publish modules in offcanvas position.