ANASAYFA YÜZ ESTETİĞİ Boyun Estetiği
BOYUN ESTETİGİ

Yaşlanma ile birlikte boyunda deri ve kaslarda  gevşeme ve bazı kişilerde aşırı yağ birikir. Boyun yüzün genç görünesinin önemli bir bir kompenentidir. Günümüzde boyun görünümünü geliştirmek için pek çok işlem vardır.  Bazı durumlarda enjeksiyon ile sonuç alınırken kimi hastalara genel anestezi altında cerrahi işlem yapmak gerekir. Bunun için bir plastik cerraha muayene olup size en uygun işlem hakkında bilgi almalısınız.

 

Enjeksiyonlar

Boyundaki basit kırışıklıklar için uygundur. Boyundaki kırışıklıklar boyunda platysma kası denilen boyun tabanına çene altına kadar uzanan dikey bantlar kaynaklanır. Geçici olarak bu bantların görünümünü azaltmak için kas içine enjekte edilebilir. Bu anestezi gerektirmeyen  ve hemen  normal aktivitelerine  geri dönemenizi sağlayan almayı ofis prosedürür.

 

Boyun liposuction (Yağ çıkarılması için)

Deri kalitesi iyi olan ve sadece yağ birikimi olan hastalarda uygulanır. Liposuction sırasında, cerrah  çene altında küçük bir kesi ile  aşırı yağı alır.  Bu prosedür genellikle boyun germe veya facelift bir parçası olarak yapılabilir tek başına da yapılır. Bu ihtiyacınız olan tek prosedür ise, yaklaşık operasyonu  bir saat sürer. Operasyondan sonra bir süre bandaj kullanılması gerekmektedir. Bu işlem anestezi gerektirir.


Boyun germe

Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bazen yüzgerme operasyonları ile birliktede yapılabilir. Çene altında  ya da kulak arkasından yapılan küçük bir kesi ile  platysma (boyun kası) ve boyun yağ dokusuna  erişim sağlanır. Boyun kaslarının sarkıkları giderilir  ve fazla yağ alınır. Herhangi bir fazla deri çıkarılır ve kesiler dikişlerle kapatılır. Operasyondan sonra boyun derisindeşişme ve rahatsızlık artıracak herhangi bir sıvı toplanmaması  için boyun derisi altında bir dren konulabilir.bir iki gün içinde bu dren çekilir.


Doktorunuz size ameliyat sonrası şişliğin azalmasına yardımcı olacak ozel yapım korselerden verecektir. Bu korseler 5-7 gun gunduz gece 1 ay kadarda gece takılması önerilir.
Eğer sigara içen bir iseniz, ve ameliyattan en az iki hafta önce bırakmanız gerekmektedir. Bazı ilaçlar, vitaminler ve bitkisel preparatlar e kanama artışa sebep olabilir.