ANASAYFA VÜCUT ESTETİĞİ Uyluk Germe (THİGH LİFT)
UYLUK GERME (THİGH LİFT)

Aşırı ve hızlı kilo vermeye bağlı kalça,popo, arka uyluk,  dış uyluk  yağın erimesine bağlı cillte aşırı sarkma olur. Cilt sarkmasını ve  uyluk sıkılaştırma işlemi için uyluk germe operasyonları yapılmalıdır. Sarkan derilerin çıkarılması için uyluk önünden  kalçalara  geçis yerlerinden yapılan kesilerle yapılır. Gevşek deri yanı sıra,  yağ dokusu, kesi  yerinin altın  gerilerek çıkarılır. Gerekirse  bir karın germe ile kombine edilebilir. Insizyonlar giyim ve spor ya da normal anatomik kıvrımları tarafından gizli olacak şekilde tasarlanır . Insizyonlar tam iyileşme dört hafta veya daha uzun sürebilir.

Her hastanın anatomisi ve gevşek deri oranları bireyden bireye değişir. Uyluk germeden  yararlanmak hedeflerinize bağlıdır ve beklentilerinin yanı sıra  doktorunuz tarafından size teknikler tam olarak anlatılmalıdır. Eger hastalar operasyondan sonra kilo alırsalar tekrar sarkmalar meydan gelebilmektedir.

Vücut germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılır.

Uyluk germe operasyonlarında belirli riskler vardır.

  • Seroma (deri altında sıvı birikimi) olabilir bunun icin basklılı elbiseler ve ilk günlerde  sıvıları toplamak icin dren kullanılır.
  • Hafif asimetriler deri ve yağ dengesi rağmen oluşabilir
  • Kanama morarmalara  yol açabilir, ama kan  transfüzyonu ihtiyacı  nadirdir
  • Akciger pulmoner emboli ihtimali için önlemler alınmalıdır.
  • Cerrahi işlem süresi altı saat ya da daha fazla olabilir.
.
Normal faaliyetlerin genellikle yeniden başlatılması cerrahi sonrası 4-6 hafta oluşabilir.