ANASAYFA Dolgu Maddeleri
DOLGU MADDELERİ

Hyalüronik asit derinin temel elemanlarından biridir. Deri içinde bol miktarda bulunur. Suyu çeker ve cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Medikal estetik alanında yüz ve boyun çizgilerinin (daha çok yüzeysel olanların) doldurulmasında kullanılmaktadır.

Cilt tarafından zamanla emilen ve kolay tolore edilen bir maddedir.

Çok ince bir iğneyle hiyalüronik asit preparatı deriye enjekte edilir. Genellikle art arda 2 seansta olarak uygulanır. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir.

Uygulama sonrası küçük kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir, bunlar kişinin cilt tipi uyarınca birkaç saat ila birkaç gün içinde kaybolur.

Genellikle 6 ila 12 ayda tekrarlamak gerekir. Bu durum kişiye ve uygulanan bölgeye göre enjektabl tedavilerin ikinci sınıf yumuşak doku dolguları vardır. Bu grup, hızla büyüyen ve birçok seçenek vardır. Bu enjektabl daha sıkı kurulan kırışıklık veya daha büyük yüz yaşlanma (çizgilerinin tedavisinde yararlı nazolabial kıvrımlar gibi) vardır. Dolgu maddeleri yüz ve ses dinlenme de yapı ekleyebilirsiniz. dolgu tipi ve hangi o enjekte edilir derinliğine bağlı olarak, derinin yüzeyinde, ince çizgileri düzgün olabilir derin çizgiler (örneğin doldurun: nazolabial kıvrımlar)), ya da dudak gibi yumuşak dokularda (çoğaltmak bile etkili yüz kemik yapısı arttırmaktadır. Tüm bu enjektabl dolgu maddeleri enjeksiyonu, bu nedenle grubun olağan riskleri taşır yerleştirilir morarma, lumpiness, kızarıklık, ürün spesifik yan etkiler ve nadir durumlarda lokal enfeksiyonlar , klinik farklılıklar olmakla ağırlıklı tabidir ne kadar etkiler son yanı sıra dolgu "hisseder nasıl. Genellikle çok yumuşak konuşan dolgu (en iyi dudaklar gibi yerler için) etkisi daha kısa bir süre için, meyletmek ise dolgu, geçen daha uzun bir yapıya sahip ve genellikle daha iyi bölgelerde nerede palpabl (olmayacak uygundur gibi nazolabial kıvrımlar) gibi. Geçmişte, en yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi kollajen kaynaklar, değişen temel alıyordu insana sığır. Bazı kollajen formülasyonlar için, enjeksiyon öncesi deri testleri gerekli ki dolgu karşı alerjik bir tepki olmaz onaylamak içindir. Kollajen bazlı dolgu 3 ila 6 ay, son ve bazı endikasyonlarda eğilimi çok doğal hissediyorum var.

Dolgu maddeleri bir daha yeni sınıf hyaluronik asit dayanmaktadır (HA), hangi bir şeker insan derisinde doğal olarak bulunur. Ne ilk, bu dolgu sınıfın önemli bir yararı tanıttığı alerjik reaksiyonlar çok nadir ve hiçbir tedavi öncesi deri testleri gerekli olmasıdır. Bu bileşikler bind su bir sünger suyu emer şekilde benzer. Bu nedenle, onlar tedavi bölge ve bir yastık görevi cilt hidrat. Birçok üretici HA dolgu sürümleriyle dışarı geliyor ve formülasyonlar moleküllerin boyutu (çapraz miktarı ile yönetilen) ve injectate (lokal anestezik gibi rahatsızlık enjeksiyon azaltabilmek yardımcı olmak için diğer bileşenleri ile değişir). Çeşitli formülasyonları, bazı ürünlerde olduğu gibi daha iyi farklı anatomik bölgeler için uygun seçenekleri enjektör sunulan repertuar genişletin. Formulations küçük parçacık boyutları ile daha yumuşak ve pürüzsüz, olma eğilimindedir ve iyi bölgelerde dudaklar gibi çalışır. Daha büyük parçacıklar ve daha bir yapıya sahip en derin kıvrımlar için nazolabial kırışıklıkları gibi uygundur. Hyaluronik asit zamanla vücut tarafından ve süresini emilir hasta gibi faktörlerin, enjeksiyon yeri, ve özel ürün kullanılan bir çok bağlıdır. dudaklar gibi yüksek hareket kabiliyetine sahip alanlarda (3 ay sonuçları son) ve yukarı bölgelerde 1 yıl için nazolabial kıvrımlar gibi, hastaların çoğunda 6 ay için istenen etkileri yaşıyor.

Dolgu daha yeni bir sınıfı mikroküre teknolojisine dayanan girmiştir. Mikroküreler katı malzeme göreceli büyüklüğü eşit olan küçük yuvarlak parçacıklardır. İki formülasyonlar FDA kullanım için tasarım ve sonuçların beklenen ömrü farklı onaylanır. Bu ürünler volüm replasmanı için kullanılan ve nazolabial kıvrımlar gibi derin yüz kırışıklıkları için (.) Onlar dudakları kullanım için onay verilmez.

Radiesse kalsiyum hidroksilapatit bir jel taşıyıcıya askıya yapılır mirospheres içerir. Dolgu iki aşamada vücut tarafından, ilk taşıyıcı bozuldu ve sonra küreler. Bu işlem sırasında, kollajen batma oluşur, bu da çok uzun süreli etki sağlaması bekleniyor. Bu uzun süreli bozulma süreci Radiesse daha önce tartışılan daha uzun ömürlü dolgu, sonuçları bir yıl veya daha uzun süreli beklenen yapar.

Artefill dolgu kollajen jel (klasik dermal dolgu benzeri) ve rezorbe olmayanlar polimetilmetakrilat çok küçük mikroküreler (ortopedik cerrahi yıllardır kullanılan bir biocompatable bileşik karışımından yapılmış) olduğunu. Kollajen bileşen, ancak yıkım özellikleri diğer kollajen benzer bazlı dolgu maddeleri bulunuyor mikroküreler bozulmuş vücut tarafından edilemez ve bölgeler tedavi kalıcı destek sağlamalıdır. dolgu bu tür kalıcı olduğundan, yerleşim hata marjı emilebilir dolgu için daha az olduğunu ve önemli bir deneyime sahip bir enjektör ile ürün bu sınıf kullanarak tedavi aramak için